Vázání mušek

Autor stránek

Pár slov o autorovi 

Majitel internetových stránek vazani-musek.cz je Tomáš Vítek z Brna. Narodil se v roce 1984 a k rybaření jej v deseti letech přivedl soused na chatě, se kterým proseděl hodiny u rybníka. Krásu a dynamičnost muškaření poznal o pár let později na dovolené v Norsku, kde navštívil muzeum muškaření Laerdal. Mušky pak aktivně váže od svých 15-ti let.

Publikační činnost 

Tomáš je stálým dopisovatelem časopisu Kajman. V letech 2001 - 2008 mu vyšlo zhruba 70  článků týkajících se vázání mušek. V listopadu 2006 byl i na titulní straně tohoto časopisu.

 /pics/clanky/028/kajman.jpg /pics/clanky/028/titulka_kajman.jpg

Multimedia 

Ve spolupráci se serverem Chytej.cz vydal vlastní DVD - Vážeme mušky s Tomášem Vítkem. Hlavním hostem je Rudolf Hrušínský, kterému během 136-ti minut ukazuje, jak uvázat 12 vzorů mušek a 48 jejich příbuzných vzorů. Na natáčení DVD se kromě známého sumcaře Davida Havlíčka nemalou měrou podílel David Bonaventura - režisér již neexistujícího pořadu České televize Jak na ryby.

Na jaře roku 2008 se DVD dočkalo pokračování. Tomáš se zde věnuje popisu všech druhů svěráčků a jejich funkcím. Dále podrobně popisuje a názorně předvádí jedenáct základních vázacích technik. Roli žáka tentokrát po Rudolfovi Hrušínském převzal David Havlíček, který je současně producentem celé Edice. Také tento film byl natočen ve spolupráci s Davidem Bonaventurou, tentokrát ve stylové rybářské chatě v jižních Čechách.

/pics/clanky/028/dvd_musky_small.jpg   /pics/clanky/028/dvd_musky2.jpg

Kontakt

Tomáše můžete kontaktovat

Objednávky materiálů

Máte-li zájem objednat některé z popisovaných materiálů, učiňte tak prosím emailem : objednavky@vazani-musek.cz . Do předmětu zprávy napište "Objednávka materiálů" a do těla zprávy vypište seznam toho, o co máte zájem. Nezapomeňte prosím na vaši adresu. Objednané Vám budou zaslány na dobírku.

 

nahoru ↑
2007 © vazani-musek.cz
zpracování Revoke a Svil

Tato stránka byla sestavena 16.9.2019 ve 03:14 na vazanimusek.cz