Vázání mušek

Laky

Laky nepatří mezi nejdůležitější vázací materiály, ale mohou výrazně usnadnit práci a prodloužit životnost mušky. Ideální je pořídit si sadu laků s podložkou a čtyřmi základními laky, které budete využívat u většiny mušek.  S těmito laky jste se mohli setkat v průběhu vazačských seriálů v časopise KAJMAN. Sada obsahuje čtyři základní laky.

Cena za sadu laků je 320 Kč

 

Head Lacquer

Hlavní lak z celé sady je určený především k lakování hlaviček malých mušek.  Dají se s ním zpevnit i materiály jako PH wings nebo tvarovat hlavičky pup chrostíků. Lak je v plastové lahvičce opatřené šroubovacím uzávěrem. Na tomto uzávěru je tenká jehla pomocí které můžete nanášet přesné množství laku. Tento lak se dá použít i při lepení očí vteřinovám lepidlem na hlavičky streamerů. Oči jsou po zaschnutí matné a nevýrazné.tento lak jim po nanesení opět dodá silný lesk. Lak je možné ředit toluenem.

Cena za kus je 80 Kč.

 

Body Finish

Hustý a rychleschnoucí lak je určený především k lakování tenkých tělíček pakomárů. Lak je suchý během pár minu. Do jisté míry s ním můžete nahradit i epoxy. Kromě lakování tělíček je Body Finish výborný k lakování velkých hlaviček streamerů. Po nanesení několika vrstev je hlavička pěkně hladká, lesklá a pevná. Lak je v plastové lahvičce se šroubovacím uzávěrem opatřeným z vnitřní strany tlustou jehlou, která zajistí rychlé a přesné nanesení.

Cena za kus je 80 Kč 

 

Wings Fix

Řídký přípravek na bázi laku se používá k impregnaci letkových per před tím, než z nich vystřihneme křidélka. Výřezová křidélka tak potom drží tvar a vydrží mnohem déle. Nanáší se v jedné vrstvě na celé pírko. Lak je suchý za pár minut. Wings Fix je dodáván v plastové lahvičce s přípravkem pro pohodlné nanášení.

Cena za kus je 80 Kč  

 

 

Extra Floatant

 Přípravek určený k impregnaci peří CDC. Nanáší se na hotovou mušku. Extra Floatant je dodáván v plastové lahvičce s uzávěrem opatřeným přípravkem pro pohodlné nanášení.

Cena za kus je 80 Kč 

 

O použití jednotlivých laků se dočtete v článcích o vázání mušek. Laky nyní bohužel není možné objednávat.

nahoru ↑
2007 © vazani-musek.cz
zpracování Revoke a Svil

Tato stránka byla sestavena 16.9.2019 ve 03:13 na vazanimusek.cz