Vázání mušek

Peří

Různé druhy přírodního nebo barveného peří k vázání mušek neodmyslitelně patří již od vazačského pravěku. Různé vázací techniky, rady a tipy naleznete v článcích o vázání mušek.

CDC peří

Peří CDC je jedním z nejdůležitějších vázacích materiálů, který budete potřebovat k vázání suchých mušek. CDC peří pochází z vodních ptáků z okolí mazové žlázy. Díky tomu má výborné plovoucí vlastnosti. Více se o CDC dočtete v článcích o vázání mušek. Cena za balení je 60 Kč.

 

Kohoutí srpky

Sada obsahuje 8 kvalitních dlouhých srpků ve čtyřech barvách. Srpky jsou z geneticky šlechtěného kohouta, jeden srpek vám tak vystačí k navázání zhruba 15 až 20 mušek. Cena za balení  95 Kč.

 

Husa

Letková pera z husy a dalších vodních ptáků se používají k vázání tzv. výřezových křidélek na suché a morké mušky. V balení naleznete tři barvy letkových per, ze kterých můžete vázat například broučky, mokré nebo suché mušky. Pro zpevnění křidélek je lepší použít lak Wings Fix. Cena za balení je  55 Kč.

 

Perlička

Letková a ocasní pera z perličky využijete při vázání křidélek suchých nebo mokrých mušek. Dále z nich můžete dělat tělíčka či zárodky křídel malých nymfiček. Strakaté zbarvení perličky dodává muškám přírodní dráždivý vzhled. Pokud budete používat perličku k vázání broučkových či chrostíkových křidélek, je lepší zpevnit pírkolakem Wing Fix.

Cena za balení je 40 Kč.

 

Další možností jak využít krásné strakaté peří perličky je při vázání malých streamerů, kde se dají tyto barvená pírka z perličky použít k vázání štětů, křidélek či ploutviček. Při vázání dráždivých nymf využijete tyto pírka k vázání zárodků křídel, nožiček či štětů. Cena za balení je 35 Kč .

 

Perlička 01

 

Perlička 02

 

Perlička 03

 

Kačer

Prsní peří z kačera má všestranné použití. Nejčastěji se používá k vázání křidélek suchých májovek, nebo jako křidélka mokrých mušek vázaná ve snopečku. Své místo mají tato pírka i při vázání štětů na nymfách nebo streamerech, kde se používají i do skládaných křidélek. Cena za balení je 20 Kč.

 

Zlatý bažant

Barevná přírodní pírka ze zlatého bažanta mají všestranné využití. Nejčastěji se používají při vázání streamerů  na štěty nebo ploutvičky. Samozřejmě se dají využít při vázání nymf nebo mokrých mušek. Cena za balení je 25 Kč.

 

Tyto materiály nyní bohužel není možné objednávat.

nahoru ↑
2007 © vazani-musek.cz
zpracování Revoke a Svil

Tato stránka byla sestavena 16.9.2019 ve 03:15 na vazanimusek.cz